CALINOS

Tarım ve Hayvancılık

Calinos Holding; Tarım ve Hayvancılık alanlarında son teknoloji üretim tesisleri ve çiftlikleriyle sektörün yenilikçi isimlerinden....

Leben Süt

Leben Süt müşteri memnuniyeti, sürekli gelişim, kalite, gıda güvenliği, ekip çalışması, sosyal sorumluluk, profesyonel yönetim anlayışı, teknolojik gelişmelere uygunluk ve paylaşımı esas alan bakış açısıyla gıda sektöründe lider olmayı kendine vizyon edinmiştir. Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Kızılca kasabasında kurulan Leben, çevre ve halk sağlığını gözeterek kurduğu tesisinin yapımı aşamasında; yurt içinden ve yurt dışından konusunda uzaman profesyonellerden yardım alarak, coğrafi yapı, iklim, lojistik, hayvan refahı, karlılık, biyogüvenlik, çevre ve halk sağlığı konularında etkili olabilecek bütün unsurlar titizlikle irdelemiştir.


Calinos Holding öncülüğünde, Niğde’nin Bor ilçesinde altı firmanın bir araya gelmesiyle, Leben Tarım ve Hayvancılık İşletmeleri adı altında İç Anadolu’nun en büyük süt üretim tesisi kuruldu.

Aralık 2012 itibarıyla 1.000 baş kapasiteli hayvancılık tesisinin 1.etabı hizmete girdi. 2013 Haziran ayı sonunda 2.etap inşaatı tamamlandığında tesis 6.500 baş kapasiteye ulaştı.

Tesiste şu an günlük 100 bin litre süt ve yıllık 350 ton et üretimi gerçekleştirilmektedir. Tesis AB Standartlarında süt üreten sertifikalı çiftliklerden biri olmak üzere Bakanlık nezdindeki tüm başvurularını tamamlamış ve sertifikalandırılmıştır. Tesise Türkiye’de bir ilk olarak DNA analizleri yapılmış, gebe düveler ithal edilmiştir.

2015 sonu itibarıyla bitmesi planlanan 3. etabın hayata geçirilmesiyle; işletmenin var olan kapasitesinin üzerine 3000 baş sağmal eklenerek, toplamda 6100 baş sağmal ve 11.000 baş kapasiteye ulaşılacaktır. Böylelikle günlük süt üretimi 200.000 litreye çıkarak; tesis Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük süt üretim tesisi haline gelecektir.

Yem hazırlama ve depolama ünitesi; 1.200 ton dane yem, 5.000 ton kaba yem, 32.000 ton silajlık yem depolama hacmiyle 12.000 baş hayvana hizmet verebilecek kapasitededir.

3.Etabın tamamlanmasıyla bölge çiftçisine ve yeni yatırımcılara hizmet etmek üzere yüksek verim özelliklerine sahip 2500 adet/yıl besilik erkek materyal yetiştirilecektir.


Leben

KAVACIK MAH.EKİNCİLER CAD.
NECİP FAZIL SOKAK
NO:6 K:5 BEYKOZ/İSTANBUL
Tel :0216 999 4 999
Faks : 0216 999 20 00

ŞUBE:
LEBEN TARIM HAYV.GIDA SAN.
VE TİC.LTD.ŞTİ.
OKULLAR MAH.BALKUYU
MEVKİİ KIZILCA KASABASI
BOR/NİĞDE